Aziz Yıldırım’dan Süper Kupa açıklaması: “Atatürk ile ne ilgisi var Riyad’daki kupanın?”

Fenerbahçe, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda aday olan Aziz Yıldırım Riyad’daki olaylı Süper Kupa maçıyla ilgili açıklama yaptı.

“ATATÜRK İLE NE ALAKASI VAR RİYAD’DAKİ KUPANIN?”

Yıldırım, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanması beklenen ancak daha sonra iptal edilen 2023 Süper Kupa maçı hakkında şunları söyledi:

“Türkiye’de herkeste bu hastalık var. Bir şey oldu mu Atatürk, bir söylem olduğunda Mustafa Kemal Atatürk…

Herkes yıllarca olmuş, ölmüş mezarda ondan bir şeyler yararlanmak onunla kendisini kurtarmak istiyor. Yaptığı suçlardan dolayı veya yapacaklarından…”

Yıldırım şöyle devam etti:

“Ya Riyad’a gittiler… Atatürk ile ne ilgisi var Riyad’daki kupanın? Türkiye Kupası şampiyonu ile Türkiye ligi şampiyonu maç yapacak. Atatürk ile ne ilgisi var kardeşim ya! Tutturuyorsunuz Atatürk tişörtü giyeceğiz, o olacak, bu olacak. Bunları yapacaksanız daha önceden organize etsenize konuşun bunları yazılı olarak verin.

Gidiyorsun, bak gidiyorsun, U19’u da götürüyorsun ve bu sözleri kendi ifadeleri ile diyor ki; ben diyor Bakan’a işte Federasyon Başkanı’na söyledim. Biz bunları olmazsa bazı istekleri var bunlar olmazsa biz U19 ile çıkarız. Hevesiyle onları da götürüyorlar rezilliğe bak! Ne alakası var ya! Gittin anlaştın, tamam! Gitmeyecektin o zaman o başka bir hikaye. Diyelim gittin artık karar verdin gitmeye para alacaksınız her şey de para değil ama bunlar için her şey de para…”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir