Kızılcahamam’da eleştiriler iletildi yol haritaları oluşturuldu

  HABER7

AK Parti Kızılcahamam’da yapılan 31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı geride bıraktı. 3 gün süren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gerçekleştirdiği konuşmayla sona eren toplantıda seçim sonuçları ve AK Parti’deki değişim süreci olmak üzere birçok konu ele alındı. Milletvekilleri, bakanlar ve parti yetkililerinin bir araya geldiği kampta AK Parti Genel Başkan Yardımcılarına da eleştiriler yöneltildi.

2028 HAZIRLIKLARI PLANLANDI

Edinilen bilgilere göre, AK Parti önümüzdeki süreçte ‘Türkiye buluşmaları’ düzenleyecek. Bu buluşmalarla ekim ayında gerçekleşmesi beklenen büyük kongreye hazırlık yapılacak. 2028 seçimlerine ilişkin hedeflerin de masaya yatırıldığı kampta AK Parti’ye katılım yollarının genişletilmesi de gündeme geldi. 

Özellikle 31 Mart yerel seçimlerinde genç seçmenlerin oy kullanma yönünü ağırlıkla başka partilere çevirmesi AK Parti‘nin bu konuda çalışmaları hızlandırması gerektiğini ortaya koydu. Bu kapsamda 2028’de ilk kez oy kullanacak 7 milyon gence odaklı çalışmalar yapılacak. AK Parti kurduğu özel ekiplerle ilk kez oy kullanacak gençlere Türkiye’nin nereden nereye geldiğini anlatacak. 

ELEŞTİRİLER İLETİLDİ

Öte yandan Kızılcahamam kampında genel başkan yardımcılarına da eleştiriler yöneldi. Kamptaki toplantılarda ağırlıklı olarak daha çok partinin kurucuları ve bazı eski milletvekillerinin söz alması ve seçim değerlendirmelerinin rakamlar üzerinden yapılması sonrası söz alan partililer genel başkan yardımcılarına tepki gösterdi. Halkın arasında çıkarak toplantıya geldiklerini belirten bazı partililer “Böyle seçim değerlendirmesi olmaz. Şu anda halktan kopmuş durumdayız. Siz hiç öz eleştiri yapmadınız. Seçim yenilgisini rakamlarla geçiştiriyorsunuz. Bu sonuçta sizin hiç mi suçunuz yok? Üzerinize alınmıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Söz alan isimlerden biri olan Ankara Milletvekili Vedat Bilgin‘in yetkili isimlere “Bizi rakamlara boğdunuz. Böyle istişare mi olur? Madem burası bir aile toplantısı, her şeyi konuşacağız. Neden gerçek anlamda bir analiz yapılamıyor? Sizin konuşmalarınızdan çıkardığımız seçim sonuçlarında ekonomi yüzde 70 etkiliymiş. Geçin bunları. ‘Anket yaptık, bu çıktı’ diyorsunuz. Bütün sorumluluğu ekonomiye atıyorsunuz” sözlerini sarf ettiği belirtildi. 

VARANK’TAN BÜROKRASİ TEPKİSİ

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Varank ise bürokrasi istiyor diye TBMM’den kanun çıkarılmasına tepki gösterdi. Varank, “Bürokrasi istiyor, diye Meclis’te kanun çıkarıyoruz. Getirisine götürüsüne bakılmıyor. Böyle yasama çalışması olmaz. Bizim görevimi bürokrasinin isteklerini yapmak olmamalı” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir