Personel maaşlarını ödeyemeyen Kuşadası Belediye Başkanı içki ısmarladı

 HABER7

CHP’li Kuşadası Belediyesi‘ne bağlı taşeron firmada çalışan çok sayıda personele Ramazan Bayramı öncesinde 10 bin lira avans ödemesi yapılırken, 15 Nisan’da hesaplarına yatması gereken maaşlarınınsa mayıs ayına girilmesine rağmen ödenmediği ortaya çıkmıştı.

Belediyede çalışan personelin maaşlarını ödeyemeyen belediye başkanının bir eğlence mekanındaki görüntüleri tepki çekti.

HERKESE İÇKİ ISMARLADI

Nisan ayında işçilerinin maaşlarını ödeyemeyerek yüzlerce çalışanı mağdur eden belediye başkanı katıldığı bir eğlencede mekandaki tüm insanlara içki ısmarladı. Yayınlanan görüntülerde mikrofonu alarak sahneye çıkan bir kişinin Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in herkese 1 tekila ısmarladığını anons etti. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine sosyal medyada çok sayıda vatandaş personel maaşlarını ödeyemeyen ancak mekanlarda insanlara içki ısmarlayan CHP’li başkan Günel’e büyük tepki gösterdi. 

85 İŞÇİ DAHA ALDILAR

Öte yandan Kuşadası Belediyesi Personel A.Ş.’nin mevcut taşeron personelin maaşlarının ödenememesine rağmen geçtiğimiz günlerde 85 işçi alımı için daha ilana çıktığı belirlendi. 

“KEMER SIKIP SOSYAL YARDIMLARI ARTIRACAĞIZ” DEMİŞTİ

CHP’li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Belediye Meclisi Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda “Bu dönemimizde hemşehrilerimizin daha çok yanında olmak için kemerleri sıkıp, sosyal yardımları artıracağız” açıklamasında bulunmuştu. CHP’li Başkanın sosyal yardımlardan kastının herkese ısmarladığı ‘Tekila’ olup olmadığı merak konusu oldu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir